معرفی رشته جامعه شناسی

از معرفی رشته جامعه شناسی در بیشتر رشته های انسانی می تواند در آمد زا باشد این زمینه یکی از بهترین رشته جامعه شناسی های علوم انسانی است که در زیر شاخه علوم اجتماعی قرار گرفته است و با زندگی اجتماعی انسان ها سروکار دارد و با اعمال و رفتار انسان ها را در جوامع بشری حلاجی و تجزیه و تحلیل می کند.

به دلیل این که موضوع رشته جامعه شناسی که این زمینه اجتماعی بسیار وسیع است. اگر به مطالعه آدم ها علاقه دارید جامعه شناسی منحصر به فرد ترین رشته متناسب شماست و همینطور در کنکور 1400 با وجود کسب رتبه بالا و سر زده به نمونه سوالات امتحانی همینطور بررسی به اینجور از معرفی رشته ها که در باب زمینه جامعه شناسی می باشد می توانید با بهره گیری از این ترفند ها با بخشی از این زمینه های اجتماعی به جرعت می توانید موفقیت را در آزمون کنکور 1400 بدست بیاورید

دنیای اجتماعی انسان ها متوالی در حال تغییر و گسترش است و انسان با انواع رفتار و کردار و  آداب و رسوم ها و فرهنگ های مختلف رو به رو می شود. شناخت این فرهنگ ها و ویژگی های جامعه شناسی شناختی به آدم ها کمک می کند تا بتوانند ارتباط و دو سویه تاثیر گذار تر و بدون سو گیری برقرار کنند و علم و دانش جامعه شناسی برای تحقق همین امر به وقوع آمده است. جامعه شناسی بخشی از همین رشته علوم انسانی است که به تصنیفات جامعه و رفتار اجتماعی انسان ها می پردازد.جامعه شناسی به دنبال درک فرهنگ و جامعه و پدیده های اجتماعی موجود در آن قرار گرفته است و موضوعات بسیار مهم و مورد بررسی دقیق این علم شامل زندگی اجتماعی عوام ، گروه ها ، و از جامعه های بزرگ انسانی و  هم زمان در این فواصل مورد واقع است.

بیشتر بخوانید!
مهندسی کامپیوتر

معرفی رشته جامعه شناسی از وظیفه های کارشناس جامعه شناسی

 • شناخت و درکیات جامعه های انسانی
 • تجزیه تحلیل و بررسی دقیق و تفتیش در مورد جامعه های انسانی
 • حل دیدگاه های تعیضی و بر طرف کردن سو تفاهم ها
 • تلاش و کوشش در بحث زمینه های اجرای سیاست های اجتماعی دولت از طریق بیشتر شدن اداره های زیر بند توسط مردم
 • بهینه های نظریه های جوامع شناسی
 • فعالیت ها برای بهتر شدن وضعیت سیاست گذاری فرهنگی و اجتماعی
 • انجام کارهای پروژه ایی و بررسی های مالی و اجتماعی
 • اداره کردن برنامه های تحقیقاتی مورد نیاز دستگاه های برنامه ریز کشور
 • اجرای برنامه ها و سیاست گذاری های اجتماعی در سطح های مختلف دستگاه های اجرایی
 • تحلیل و بررسی کردن و نظارت بر برنامه ها و طرح های اجتماعی در دو سطح عملی و نظری
 • رشته جامعه شناسی برا چه کسانی امکان دارد مناسب باشد؟

 • در کنکور95 این امکان را به شما می دهیم تا در مورد این موضوع بحث کنیم که کسانی در رشته علوم انسانی فعالیت می کنند رشته جامعه شناسی برایشان مناسب هست یا خیر , در بخش این رشته به یک سری گرایش ها می پردازیم که این رویکرد ها ممکن برا هر کسی مناسب نباشد چون در این زمینه کسانی که می خواهند در ملاعام باشند و از هنجارها و نا هنجاری های اجتماع خبر دار بشوند گرایش رشته های جوامع بشری , حقوقی , و همین جامعه شناسی برایشان این کفالت را می کند و در اصل مطلب این جزئیات برای بسیار از افراد علاقه مند به این زمینه این امکان را می دهد تا در بخش مسئله این سطح از این رویکرد ها تحلیل و تکوین کنید.
 • مهم ترین بخش ویژگی برای انتخاب رشته های جامعه شناسی علاقه به جامعه شناسی و بشری و تحقیقات و تحلیلات رفتار مردم است. دانشجویان رشته جامعه شناسی بیشتر در اُرگان های تئوری و نظری وارد می شوند، به همین دلیل جهت داشتن قدرت تجزیه و تحلیل و توانگر بررسی اطلاعات جامعه شناسی بسیار الزامی است.

  به خاطر همین آن ها باید بتوانند اراده رفع اختلاف های سر سخت اجتماعی را داشته باشند که مستلزم هوش درک و خلاقیت است. افکار انتقادی و آشنایی با روش های تحقیق توانایی مهم دیگری است که در رشته های جامعه شناسی بسیار مهم و الزامی است. یک جامعه شناس مجرب باید بتواند عملکرد هایی را ببیند که دیگران از دیدن آن ها در هراسند. به همین دلیل برای توانایی خوب دقت کردن و حلاجی در حل مسئله ها بسیار الزامی است.

 •  مزایا و معایب این رشته 

 • رشته جامعه شناسی اگر شخص را در طی یک مسیر ترقی درست قرار گیرد ، می تواند زمینه خدمت خود به جامعش شود چرا که جامعه کنونی از مرض های اجتماعی رنج می برد و جامعه شناس موظف است زخم و جرح درد ها و مسئله های اجتماعی باشد. حل این مسئله ها می تواند به شخص جامعه شناس احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس بدهد.

  با وجود این که در کشور ما با توجه به روش فعلی مشغول به این رشته از بازار کار خوبی برخوردار نیست و هم چشمی در کار بین فارغ التحصیلان رشته جامعه شناسی خیلی زیاد است. همچنین این رشته با اینجور قشر ها صدمه دیده و با اجتماع نیز سرو کار دارد و در عین حال که نوع دوستی را در انسان به وجود می آورد، پا فشار های روانی را نیز برای یک جامعه شناس مجرب پدید می آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×