معرفی بهترین رشته پزشکی

از معرفی بهترین رشته های پزشکی آن دسته از داوطلبانی که در کنکور تجربی 1400 شرکت کرده اند مجاز به انتخاب رشته های پزشکی هم شده اند و برای تثبیت رشته آنها می بایست در بازه زمانی مشخص شده و پس از تکمیل فرم در سازمان سنجش منتخب به معرفی بهترین رشته پزشکی بپردازند. سازمان سنجش همزمان با انتشارلیست رشته های کنکور تجربی 1400در دفترچه انتخاب رشتهاین آزمون ، کد رشته محل های ارائه شده در این گروه آزمایشی که به منظور تسهیل در روند چیدمان انتخاب ها مشخص شده است.

همچنان در ظرفیت پذیرش هر کد رشته محل و نیمسالی که هر رشتبهره در آن ارائه شده است از طریق دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۰ به داوطلبان اطلاع رسانی می شود. در همین حال زیر گروه یک تجربی مهم ترین زیرگروه این رشتهمحسوب می شود زیرا رشته های پر طرفدار مانند پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری و … جز این زیرگروه قرار دارند. این رشته های ارائه در زیر گروه رشته های تجربی به قاطعیت در چهار مقطع کاردانی و کارشناسی , کارشناسی ارشد پیوسته , و مقطع دکتری تقسیم شده است.

تقریبا همه افراد ، رشته پزشکی را جزو برترین و به صرفه ترین از رشته های تجربی می دانند. معرفی بهترین رشته پزشکی و پیراپزشکی ، پرمتقاضی ترین و پشتیبانی ترین رشته های دانشگاهی محسوب می شوند که در بازار کار تضمین شده ای داشته و از درآمد مناسبی نیز برخوردارند. موارد فوق جزو عواملی نیستند که برای همه  فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی اثبات باشند تا بشود برای آن ها درآمد ثابتی نیز تعیین کرد. از طرفی فعالیت های خصوصی که این افراد شاغل می توانند داشته باشند ، تاثیر زیادی بر وجه حقوق دریافتی آن ها خواهد داشت. اما توانایی ایجاد یک حیطه کاری خصوصی نیز ، دارای معضل ها و مسائل مالی مخصوص به خودش است.

بیشتر بخوانید!
خرید دی وی دی های کنکور آسان است

معرفی بهترین رشته های پزشکی در رشته های تحصیلی

نکته مهمی که در خصوص رشته های پزشکی در مقاطع تحصیلی می توان بیان کرد. اگر صرفا به دلایلی همچون موقعیت شغلی و منزلت اجتماعی به تحصیل در این رشته علاقه دارید می توانید با داشتن اطلاعات کافی و علاقه فراوان و تلاش در این زمینه می توانید پیش بروید. همچنان رشته هایی که در این سبک پزشکی و پیراپزشکی می توان به آن اشاره نمود در این است که در مقطع های دانشگاهی با بهره گیری از بهترین و محبوب ترین رشته های پزشکی که در زیز شاخه تجربی قرار دارند و سازمان سنجش با تاکید این نوع دفترچه ها برای کنکور می تواند تمامی وضعیت های مطلوب این رشته ها را برا بقیه تعیین کنند.

و در سایت کنکور95 با بهره گیری از این نوع از زمینه ها می تواند کمک زیادی را در قسمت اخبار برای مطلع کردن شهریه ها و زمان ثبت نان و همچنان  مقالات برای منتخب معرفی رشته ها و مشاوره به خصوص در زمینه پزشکی , در اختیار بقیه افراد قرار دهند و بسیاری از این نمونه سوالات امتحانی سال 1400 برای کسایی که در همین سال کنکور دارند می توانند تمایل زیادی را برای انتخاب معرفی بهترین رشته پزشکی به افرادان پر طرفدار در این زمینه را بدهند.

انواع برگزیده ترین رشته های پزشکی

در حال حاضر می‌توان به‌ طور قاطعانه گفت بهترین و محبوب‌ترین رشته‌ی علوم تجربی رشته‌ی پزشکی است. رشته‌ی پزشکی با توجه به موقعیت های در آمدی و بازار کار مناسب و درآمد خوب توانسته به آرزوی اغلب دانش‌آموزان این گروه آزمایشی تبدیل شود و بر سر رسیدن به این آرزو رقابت بسیار سر سختی شکل بگیرد. همان ‌طور که از نامش معلوم است رشته‌ی پزشکی علمی است که هدف آن محفوظ و ارتقاء سلامتی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب دیدگان است.

بیشتر بخوانید!
برای رتبه ی زیر هزار چه درصد هایی نیازه(کنکور آسان است)

انواع این نوع رشته های پزشکی:

رشته‌ی داروسازی

رشته‌ی داروسازی نیز یکی از بهترین و محبوب‌ترین رشته‌های علوم تجربی است. این رشته بخشی از علوم پزشکی است که در رابطه با تولید و ساخت دارو، بررسی وضعیت دارو در بدن انسان و موجودات زنده و میزان تأثیر دارو در سلامت و کم کردن بحران‌های بیماری ‌زا نقش ایفا می‌کند. تقریبا ۹۰ درصد از فارغ‌التحصیلان این رشته جذب بازار کار می‌شوند که در این میان حداکثر بیش از ۸۰ درصد مجذوب داروخانه‌ها و مابقی آنها در صنایع داروسازی (صنعت ساخت و کنترل دارو) و کارخانه‌های آرایشی ـ بهداشتی مشغول به کار می‌شوند و در کارهای اجرایی وزارت بهداشت، درمانی و آموزش پزشکی فعالیت می‌کنند.

رشته‌ی پرستاری

پرستاری یکی از شاخه ‌های علوم پزشکی است که وظیفه‌ی مراقبت از بیماران را به عهده دارد. در گذشته این امر نیاز به مدرک و گذراندن دوره‌های درسی نداشت اما امروزه با توجه به اهمیت کار پرستاران در سلامتی و درمان بیماران، داشتن مدرک معتبر ضروری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×