عوامل كاهش دهنده ساعت مطالعه

عوامل کاهش دهنده ساعت مطالعه

عوامل کاهش دهنده ساعت مطالعه

عوامل کاهش دهنده ساعت مطالعه

مطلب پیشنهادی : محیط مطالعه

 

1:عدم برنامه ریزی یا برنامه ناصحیح ؛

برخی از دانش آموزان برای مطالعه و درس خواندن برنامه ریزی نمی کنند و صبح که از خواب بیدار میشوند تصمیم میگیرند که مثلا فلان درس را بخوانند.

در این حالت به دلیل سردرگمی و نداشتن نظم ، ساعات زیادی را هدر میدهند.

در بعضی موارد هم برنامه ریزی نادرست است که باعث این امر می شود.

عوامل کاهش دهنده ساعت مطالعه
عوامل کاهش دهنده ساعت مطالعه

عوامل کاهش دهنده ساعت مطالعه

مطلب پیشنهادی : برنامه ریزی تخصصی کنکور آسان است

٢)افراط و تفریط

بسیاری از داوطلبان با سطح خوب و قوی ، دچار مشکل افراط و تفریط (کامل گرایی) هستند. به اینگونه که برای مثال داوطلبی تصمیم میگیرد که هر روز مطالعه خود را از ساعت ٧شروع کرده و تا آخر شب ١۴ساعت درس بخواند .اما وقتی صبح از موعد مقرر دیرتر بلند میشود و به این نتیجه میرسد که تا آخر شب نمی تواند ١۴ ساعت مطالعه کند، تصمیم میگیرد کل روز را از مطالعه صرف نظر کرده و روز بعد با یک شروع بهتر کار خود را آغازکند.

عوامل کاهش دهنده ساعت مطالعه

مطلب پیشنهادی : برنامه ریزی تخصصی کنکور آسان است

٣) درگیر مسائل حاشیه ای ؛

برخی از داوطلبان گاهی آنقدر خود را درگیر حواشی و ابزارهای آموزشی میکنند که اصل موضوع ، یعنی کنکور و موفقیت در آن را تقریبا از یاد می برند و فراموش میکنند که کلاسها ، آزمونها و … فقط ابزاری هستند تا شما به هدف خود که همان کسب نتیجه در کنکور سراسری است برساند یا درگیرشدن به این وسواس که دوستتان در کلاسی که ثبت نام کرده است از کلاس شما بهتر است  و یا در خرید کتاب و مسائلی از این دست. باید دقت داشته باشید که توجه بیش از حد به این مسائل سبب میشود تا شما زمان زیادی را بیهوده هدر دهید.

 

مطلب پیشنهادی : برنامه ریزی ۱۲۰ روزه

۴) ا فکار مخرب و استرس های بی مورد؛

بعضی از دانش آموزان حین درس خواندن مدام به این فکر می کنند که دو ماه دیگر باید چه چیزهایی را خوانده باشند ، یا سرجلسه قرار است چه اتفاقی برایشان بیفتد و چه چیزی در انتظار آنهاست . برخی هم مدام درگیر استرس این هستند که به هدف ، رتبه و دانشگاه دلخواهشان نرسند.

عوامل کاهش دهنده ساعت مطالعه

 

۵) دشمنان وقت (گوشی موبایل ، تلویزیون)؛

این مشکل را نه تنها دانش آموزان بلکه افراد دیگر نیز دارند و وقت بسیاری را صرف گوشی و یا تماشای تلویزیون میکنند . حتما پیش آمده که گوشی را دست میگیرید و یا پای تلویزیون می نشینید و قصد دارید فقط مدت کوتاهی را صرف آن کنید ولی یکدفعه به خود می آیید و متوجه میشوید که ساعتها گذشته و شما همچنان سرگرم آن هستید. در این حالت ممکن است از اینکه چند ساعت را هدر داده اید استرس بگیرید و بقیه آن روز را هم تمرکز نداشته باشید.

عوامل کاهش دهنده ساعت مطالعه

مطلب پیشنهادی : برنامه ریزی کنکور۹۹

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات کنکور آسان است با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه {خرید فیزیک امیر مسعودی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنیدو از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها،اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید.

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی مخصوص

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس