طبقه بندی مطالب خوانده شده

طبقه بندی مطالب خوانده شده چگونه انجام می شود

طبقه بندی مطالب خوانده شده چگونه انجام می شود

فرض کنید می‌خواهید از جایی به جای دیگر اسباب‌کشی (یا اثاث‌کشی!) کنید. اولین کاری که می‌کنید این است که وسایل را کاملاً نامنظم به مکان جدید منتقل می‌کنید و بعد از آن پس از کمی استراحت، با سر فرصت آنها را مرتب می‌کنید.

در هنگام درس‌خواندن هم باید همین کار صورت گیرد، بسیاری از داوطلبان فقط کار انتقال مطالب به اتاق ذهنشان را انجام می‌دهند و دیگر دست به مرتب‌سازی آن نمی‌زنند و نتیجه‌ی آن این است که داوطلب در هنگام آزمون، احساس فراموشی می‌کند و پس از آزمون می‌گوید:

“همین‌که سوالا رو دیدم، همه چی یادم رفت”!!!

طبقه بندی مطالب خوانده شده
طبقه بندی مطالب خوانده شده

طبقه بندی اطلاعات هنگام خواب

در علم روانشناسی به وضوح ثابت شده که ۹۰ طبقه‌بندی اطلاعات در مغز آدمی در هنگام خواب صورت می‌گیرد. زمانی که اطلاعات ورودی به مغز به حداقل می‌رسند و مغز هم فرصت و هم آرامش و هم توان پردازشی لازم برای مرتب‌سازی را دارد. به خصوص اگر این خواب قبل از ساعت ۱۲ شب باشد.

در هنگام خواب مغز شما فرصت دارد تا انبوه اطلاعاتی که شما در طول روز به صورت پیوسته و نامنظم به درون اتاق ذهنتان ریخته‌اید را در درون قفسه‌ها چیده و روند یادگیری آنها را منظم کند. برای مثال مغز، بسیاری مسایل را به صورت زنجیره‌ای می‌تواند به خاطر بسپارد و اگر خواب مناسب نباشد منجر به عدم رعایت سلسله‌مراتب یادگیری و به خاطر سپاری می‌شود که نتیجه نهایی آن هدر رفتن تمامی زحمات داوطلب است که وقت گذاشته و درس را خوانده (چه بسا خوب و اصولی هم خوانده) اما مطالب به خوبی در ذهن جاگذاری نمی‌شوند.

مطالعه ی فعال چیست

10% دیگر بسته به عواملی است که در هنگام خود مطالعه رخ می‌دهند برای مثال مطالعه فعال. مطالعه فعال یعنی مطالعه پرسش و پاسخی که در آن جا ذهن به پاسخ هر سؤال را به صورت کاملاً نظام‌مند به ترتیب در درون قفسه‌ها ( قفسه‌های مجازی) می‌چیند و این خود یکی از عوامل تقویت حافظه نیز می‌تواند باشد.

با کنکور اسان است بهتر درس بخوان

امروزه ثابت شده است که افرادی که از منابع صوتی و تصویری استفاده می کنند  ،نتیجه ی بهتری در کنکور می گیرند ، اولین تولید کننده ی دی وی دی ها ی آموزشی کنکور ، یعنی کنکور آسان است ، در حال حاضر بهترین منابع صوتی و تصویری کنکور را برای شما اماده کرده است که با استفاده از این منابع می توانید فقط و فقط به رتبه شدن فکر کنید هیچ نگرانی بابت اموزش و یادگیری درس هایتان نداشته باشید.برای سفارش محصول از شماره های انتهای صفحه استفاده کنید.

شاید مطالب زیر هم به دردتان بخورد

طبقه­ بندی آموخته­ ها با ایجاد حصار ذهن به سبک کنکور اسان است

جهت دریافت مشاوره در زمینه کنکور  با شماره های

۵۰۹۰ ۱۹۷۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید .

 جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس