حذفیات کنکور 1400

حذفیات کنکور 1400

کنکور آسان است!

حذفیات کنکور 1400 یکی از سوالاتی که ذهن داوطلبان را درگیر می کند. سازمان سنجش طی یک فایل پی دی اف حذفیات کنکور 1400 اعلام کرده است سوال پر تکرار داوطلبان گرامی آیا حذفیات را بخوانیم یا خیر؟

آیا حذفیات کنکور برای دانش آموزان یک فاجعه یا خوب است؟

آگاهی داشتن در حذفیات کنکور 1400 برای دانش آموزان خیلی بهتر است زیرا اینگونه فکر می کنند که کمتر درس دارند و برای دروس بیشتر تلاش می کنند. اما باید دقت داشته باشید حذف شدن دروس زیاد نیست و باید این مباحث حذف شده را خوانده شود که نیم نگاهی به آن انداخته باشید زیرا مباحث حذف شده مرتبط با مباحث دیگر می باشد. این را بدانید که حذف مباحث کنکور برای داوطلبانی توصیه می شود که در دروس ها ضعیف هستند و یا دیر شروع به خواندن کرده اند. اما اگر دانش­ آموز باهوش و پرتلاشی هستید حتما نگاهی به دروس حذف شده بیندازید تا سریع تر به سوالات جواب بدهید و مباحث همه به هم زنجیر هستند. برای بهتر جواب دادن به سوالات طراح سوال تنبلی را کنار گذاشته و نیم نگاهی به مباحث حذف شده بیندازید. (اگر دستات توی جیبت هات باشه نمیتونی نردبان موفقیت بری بالا رفیق پس تلاشتو بکن تنبلی بزار کنار….)  چنانچه در ماه های آخر شروع کرده اید به درس خواندن بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید. کنکور آسان است به شما کمک خواهد کرد پس با مشاوران ما در تماس باشید.

نکاتی در مورد حذفیات کنکور 1400

نکته اول: کم بودن میزان حذفیات کنکور سراسری 1400

در سال 99 با همه گیر شدن شیوع کرونا آموزش و پرورش تصمیم گرفتن فقط 20 درصد از کتاب های درسی در امتحانات نیارن در صورتی که پارسال چهار ماه فقط تعطیل بود. ولی امسال به میزان پارسال کلاس های آنلاین خیلی بهتر بوده، و پیشرفت داشته است به همین دلیل تعداد حذفیات کنکور بسیار پایین بوده و فقط در رشته انسانی میزان حذفیات نسبت به بقیه رشته ها بیشتر بوده است.

بیشتر بخوانید!
جدیدترین تدریس امیر مسعودی احتمال نظام جدید { جامع دهم ، یازدهم ، دوازدهم }

نکته دوم: فایده مطالعه مباحث حذف شده کنکور 1400

همانطور که گفته شد در سال 99  فقط 20 درصد دروس حذف شده بود دانش آموزان عزیز فایده مطالعه دروس حذف شده این است که شما مباحث مفهومی را راحت تر درک کرده و سریع تر به جواب برسید.

دوست من توجه داشته باشید فصول و یا مباحث حذف شده هیچ الزامی در خواندن و توصیف و حفظ کردن آن ها وجود ندارد.

نکته سوم: اختصاص دادن بارم حذف شده به سایر بخش ها.

یکی دیگر از سوالاتی که به وجود می آید این است که بارم مباحث حذفی به سایر فصول اختصاص می باید یا به بخش های اختصاصی آن فصل ها؟

در پاسخ باید گفت که این موضوع کاملا به طراح سوال برمی گردد و اصلا نمی توان به آن جواب مشخصی داد.

نکته چهارم: گزینشی خواندن فصول کنکور 1400

داوطلبان عزیزی که تازه شروع به خواندن کردن یا قصد دارند بخش هایی را حذف کنند. نیازی به مطالعه مباحث مفهومی حذفی ندارد زیرا احتمال طرح سوال از این مباحث بسیار کم است و بودجه بندی کمی دارد.

کنکور آسان است با مشاوران حرفه ای ما در ارتباط باشید. موفق و سربلند باشید.

برای دانلود نسخه پی دی اف pdf لطفاً  بر روی حذفیات کنکور 1400 کلیک کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×