تست زنی صحیح شیوه ها و راه ها

تست زنی صحیح شیوه ها و راه ها

تست زنی صحیح شیوه ها و راه ها

تست زنی صحیح شیوه ها و راه ها

شما داوطلبان عزیز ! تاکنون برای آمادگی در آزمون سراسری ، مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته اید و کم کم زمان آن می رسد تا خود و معلوماتتان را در این آزمون بسنجید .

بخش مهمی از نتیجه آزمون سراسری ، بستگی به مهارت شما در تست زنی دارد ؛ در واقع ، تست زنی مرحله ای است که شما در آن ، حاصل تمام زحمات و مطالعه خود را روی پاسخنامه نشان می دهید ؛ به همین دلیل چکونگی تست زنی در کنکور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

علل قبول نشدن کنکور

افراد بسیاری در امتحاناتی چون کنکور شرکت می کنند،اما قبول نمی شوند. در مواردی علل عدم قبولی آنها به مسائلی غیر از عدم مطالعه یا مطالعه ناکافی مربوط می شود. آنها در واقع ، شیوه پاسخ دادن به سوٌالات چهار گزینه ای را نمی دانند ،و این مهارتی است که با کمی تکرار و تمرین بدست می آید .

با به بکارگیری این شیوه ها شما می توانید درصد پاسخ های درستی را که به سوالات می دهید، افزایش دهید و احتمال قبولی خود را بالا ببرید. این نکات را به ذهن سپارید و حتما تمرین کنید.

بررسی اجمالی از سوال ها داشته باشید

تست زنی صحیح شیوه ها و راه ها

سوال ها را به طور اجمالی بررسی کنید ،راهنمایی ها را به دقت بخوانید  و متوجه تعداد و نوع سوال ها باشید و وقت خود را طبق ارزش سوال ها زمان بندی کنید . این بررسی اجمالی می تواند به شما کمک بسیاری بکند و از احتمال بروز اشتباه در درک سوالات جلوگیری نماید. همیچنین این بررسی ، گام اساسی برای شروع  کارتست زنی است.

زمان را در نظر داشته باشید

تست زنی صحیح  شیوه ها و راه ها

زمان ،یکی از عواملی است که قبل از تست زدن و پاسخ گویی به آزمون های تستی باید مدّ نظر باشد . یکی از مشکلاتی که داوطلبان در حین پاسخ گویی به سوال ها با آن روبرو می شوند ،کم آوردن وقت و دستپاچه شدن آنهاست .

برای برطرف نمودن  این مشکل باید سعی کنید که وقت خود را با توجه به ارزش هر سوال زمان بندی کنید و مدت زمانی که برای پاسخگویی به آن سوال صرف می کنید ،هماهنگ با تعداد سوالات باشد. یکی از راههای موفقیت در کنکور ،برگزاری ازمون های مشابه کنکور در منزل است .

خوب است برای مهارت در تست زنی در منزل نیز ، شرایطی شبیه به آزمون سراسری به وجود بیاورید و ساعتی را که زمان آن قابل تنظیم باشد در نظر بگیرید و به تعدادی از آزمون های سال های قبل سازمان سنجش با زمان مشخص پاسخ دهید.

سرعت عمل داشته باشید

تست زنی صحیح شیوه ها و راه ها

سرعت عمل، باعث استفاده مطلوب ما از زمان می شود و در آزمون های تستی اهمیت نیز بسزایی دارد . برخی از افراد در کارهایشان سرعت کمتری دارند. این گروه ، بنا به دلایلی، بخشی از وقت خود را هدر می دهند.این زمان های از دست رفته در برخی از کارها و فعالیت ها چندان مشهود نیست، ولی در کارهایی چون تست زنی ، بویژه سر جلسه کنکور ،اهمیت اساسی دارد.

معمولا کسانی که تمرکز بیشتری دارند و مطالب را خوب خوانده اند ،در پاسخ گویی حضور ذهن دارند و با سرعت عمل بیشتری پیش می روند ،ولی برخی دیگر از افراد ،به دلیل کندی عمل و نه  به خاطر فقدان تمرکز ، وقت خود را از دست می دهند .

این افراد باید بیشتر تمرین کنند و سرعت عمل خود را افزایش دهند ،این افراد برای انجام این کار ، بهتراست که علت کندی عمل خود را تشخیص دهند و اقدام به رفع آن کنند ،برای افزایش سرعت عمل می توانید زمانی را برای انجام کارهای خود ،بویژه تست زدن ، اختصاص دهید و سپس سعی کنید که در این فاصله تعدادی تست بزنید و رفته رفته بکوشید تعدادتست هایی را که در این فاصله زمانی می زنید ،افزایش دهید.

دقت کنید

تست زنی صحیح شیوه ها و راه ها
تست زنی صحیح شیوه ها و راه ها

تست زنی صحیح شیوه ها و راه ها

نکته مهم دیگر در تست زدن ، دقت است . در پاسخ به سوال های چهار گزینه ای باید دقت کنید که خانه مورد نظر را اشتباه پر نکنید . خیل از داوطلبان با آمادگی کامل سر جلسه آزمون سراسری حضور می یابند ، ولی با یک بی دقتی ، پاسخ سوالی را در یک خانه دیگر ، که مربوط به سوال دیگری است ، پر می کنند و

بدون توجه به شماره سوال ها ، همه پاسخ ها راتا آخر جابجا می زنند . این مشکل ، یکی از شایع ترین بی

دقتی ها در تست زنی است که باعث از بین رفتن وقت و نمره داوطلب می شود ؛ به همین دلیل دقت کنید که در موقع پر کردن پاسخنامه خود دچار چنین اشتباهی نشوید و شماره هر سوال را با شماره پاسخنامه تان تطبیق دهید .

سوال ها و جواب ها را دقیقا بخوانید

سوال ها و جواب ها را دقیقا بخوانید ؛ چون نکات ریزی در سوال های چهار جوابی هست که ممکن است خواننده را دچار اشتباه کند در زیر به آنها اشاره می کنیم .اکثر اشتباهاتی که در هنگام تست زدن پیش می آید مربوط به افعال جملات است . سوالاتی که آخرشان با کلماتی چون (( می شود )) ،((نمی شود )) ، (( می باشد )) و (( نمی باشد )) (( است )) و (( نیست )) و … تمام می شود ، ممکن است داوطلب را دچار خطا کند .

عدم دقت در هنگام تست زدن

عدم دقت در هنگام تست زدن ، موجب می شود که فرد گزینه اشتباه را انتخاب کند . پاسخ هایی که از نظر قواعد دستوری با سوال هماهنگی ندارند ، غالبا غلط هستند ؛ مثلا صورت مسأله به صورت جای خالی است و از شما خواسته می شود که جاهای خالی رابا جواب درست پرکنید و یکی از گزینه ها اصلامناسب آن جای خالی نیست ؛ چرا که از لحاظ دستوری جایش آنجا نیست .

نکته دیگر اینکه در آزمون های چهار گزینه ای معمولاچهار گزینه شباهت زیادی به هم دارند و ممکن است که داوطلب باخواندن اولین گزینه ، آن را صحیح بداند و از خواندن سه گزینه دیگر خودداری کند . توجه داشته باشید که چها گزینه را حتما خوب بخوانید و با مقایسه کردن آنها با یکدیگر ، یکی را انتخاب کنید .

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات کنکور آسان است با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه {خرید کتاب ۹۰۰ تست عربی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

در فضای مجازی ما را دنبال کنیدو از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها،اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید.

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی مخصوص

پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت کنکور ۹۵ مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس