تجربه پشت کنکور ماندن

تجربه پشت کنکور ماندن

تجربه پشت کنکور ماندن

تجربه پشت کنکور ماندن

تب انتخاب رشته  فروکش کرد و حالا کسانیکه رتبه های دلچسب نیاورده اند و تصور نمیکنند در رشته -محل های دلخواه قبول شوند موقعیت سنجی میکنند که سال بعد کنکور بدهند یا نه ؟

صرف نظر از این موضوع که افراد نظام قدیمی که میخواهند دوباره در کنکور شرکت کنند باید تغییر نظام بدهند یا نه ، بحث امروز بررسی خود موضوع یکبار دیگر کنکور دادن است.

تجربه پشت کنکور ماندن

* اول اینکه افرادی که دوباره کنکور داده اند نتایج گوناگونی کسب کرده اند کسانی خیلی بهتر شده اند ،افرادی بوده اند که خیلی تفاوت معنی داری در نتیجه نداشتند و دسته ای نتیجه نامطلوب تری بدست آورده اند پس دنبال قانونی نباشید که نتیجه مشخصی را ارائه بدهد .

دوباره کنکور دادن قواعد مشخصی دارد رعایت شود نتیجه خوبی حاصل میشود و بر عکس میتواند نتیجه بخش نباشد .

تجربه پشت کنکور ماندن

مطلب پیشنهادی : برای موفقیت هدفمند باش

 

* دوم اینکه فضای پشت کنکور فضایی آزاد تر است از مدرسه رفتن و همراهی با تدریس دبیران خبری نیست و خود فرد باید با انگیزه خود، بتواند خود کنترلی مناسبی داشته باشد یک مدرسه که خیلی هم محل ایراد بود دیگر بالای سر داوطلب نیست ولی از حق نگذریم همین  مدرسه مختصر نظمی برقرار میکرد .

 

فردی که هنوز نتوانسته باشد بر تنبلی خود غلبه کند معمولا شروع کار جدی را به تعویق می اندازد و … .

 

برخی دیگر با هیجان زیادی شروع میکنند با تصور اینکه با این هیجان و قدرت آغازگر ، حتما نتایج عالی میگیرند و چون آن نتایج ایده آل حاصل نمیشود مثل تب تند زود عرق میکنند .

برای شروع مناسب باید منطقی ،با برنامه و البته صبور آغاز کرد و دائما خود را رصد نمود .

تجربه پشت کنکور ماندن
تجربه پشت کنکور ماندن

تجربه پشت کنکور ماندن

 

* سوم اینکه آسیب شناسی سال گذشته اهمیت زیادی دارد .

 

مطلب پیشنهادی : به هدفم چسبیده ام… دو دستی { انگیزشی کنکوری }

تحلیل درست ،شفاف و همراه با انصاف در مورد عملکرد خود در میان پارامترهای مختلف بسیار اهمیت دارد .

درست است که در میان نقش خود فرد ، عوامل دیگری هم نقش داشته اند که ممکن است تا حدی مقصر باشند اما بهر حال هر فردی در محیطی زندگی میکند که با کاستی هایی روبروست و او باید با آگاهی بتواند در کار خود ، اثرات منفی  این کمبود ها را خنثی کند همان کاری که افراد موفق همواره انجام داده اند .

تجربه پشت کنکور ماندن

مطلب پیشنهادی : تدریس های کنکور اسان است ویژه کنکور

برای هر علتی که باعث ناکامی نسبی شده است راه حلی مناسب باید جست . مطمئنا اگر این مشکلات حل نشود دوباره سال بعد اثر خود را خواهند گذاشت .

* و چهارم انرژی داشتن اهمیت زیادی دارد. بسیاری اوقات میدانیم چه کاری باید انجام دهیم ولی اصطلاحا ((حال )) نداریم کسی که سال قبل با تمام قوا تلاش کرده و به دلایل مشخصی ، نتیجه نامطلوب نگرفته ، باید فکر کند امسال میتواند باز هم انرژی کافی برای تلاشی مستمر صرف کند .

پس تا اعلام نتایج نهایی، در فرصت که باقی است سعی کنید با خود کنار بیایید و در این انتخاب که این رشته را بروم یا بمانم سال بعد ؟درست ترین تصمیم ها را بگیرید .

تجربه پشت کنکور ماندن

مطلب پیشنهادی : برنامه ریزی ۱۲ روزه ویژه جمع بندی دروس عمومی

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات کنکور آسان است با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه {خرید فیزیک امیر مسعودی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنیدو از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها،اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید.

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی مخصوص

پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت کنکور ۹۵ مراجعه کنید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس