تاثیر کرونا بر کنکور 1401

تاثیر کرونا بر کنکور 1401

همانطور که همه آگاه هستن ویروس کرونا کشور ما و تمامی کشورهای دیگر را درگیر خود کرده است. با وجود این ویروس مشکلات زیادی پیش آمده یکی از این مشکل ها این است که تمامی مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها تعطیل شده و آموزش ها به صورت آنلاین برگزار می شوند و بار اطلاعاتی آن کم تر شده حال کسانی که کنکور دارند به این فکر هستند که آیا کنکور 1401 برگزار می شود یا نه و تاثیرات کرونا بر کنکور 1401 چیست؟

با نزدیک شدن زمان کنکور سراسری دانش آموزان و والدین نگرانیشون افزایش میابد و این یک امر طبیعی محسوب می شود چون یکی از زمان های سرنوشت ساز هر فردی است.

با واکسیناسیون کشور و رعایت پروتکل های بهداشتی در سراسر کشور انتظار می رود که آموزشگاه ها و مدارس باز شوند و آموزش ها به صورت حضوری انجام شود.

تاثیری که کرونا بر آموزش گذاشته است بر هیچ کس پنهان نیست چون داوطلبان آموزش های خود را در بستر مجازی فرا گرفته اند. پس با واکسیناسیون و باز شدن آموزشگاه ها کنکور 1401 باز هم تحت تاثیر کرونا است.

تاثیر کرونا بر کنکور 1401

اگر همچنان با شیوع ویروس کرونا روبه رو باشیم به دلیل این که این ویروس همه گیر است و شیوع فراوانی دارد این کاملا طبیعی است که دانش  آموزان و والدین نگران سلامت و ایمنی داوطلبان باشند اما از آنجایی که در سال 1399 و 1400 این تجربه را کسب کردن در چنین شرایط بحرانی چه کارهایی لازم است انجام شود نگران نباشید. سازمان سنجش نشان داده است که از عهده ی این شرایط سخت بر می آیند. با این حال در سال 1399 شرایط کاملا جدی و بحرانی بود چون تا کنون با چنین شرایطی کشور روبه رو نشده بود.

بیشتر بخوانید!
بهترین فرصت خرید محصولات مهندس امیر مسعودی و استاد حسین احمدی (به مناسبت عید مبعث)

نحوه برگزاری کنکور 1401 در کرونا

به احتمال زیاد کنکور 1401 نیز هم مانند آزمون سراسری 1399 و 1400 برگزار می شود و در چند روز متوالی چیزی که در سال های 1399 و 1400 هم شاهد آن بودیم. به این دلیل این کار را انجام می دهند که از تجمع بیش از اندازه دانش آموزان در حوزه ها جلوگیری کنند تا بتوانند بهتر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. بنابراین آزمون سراسری گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، زبان های خارجه و هنر به صورت مجزا و در روزهای مختلف برگزار خواهد شد.

تاریخ برگزاری کنکور 1401

هنوز زمان دقیقی برای کنکور 1401 مشخص نیست اما انتظار می رود در 4 روز برگزار شود.

کنکور 1401 به علت کرونا عقب می افتد؟

در حال حاضر جوابی برای این سوال وجود ندارد چون هنوز چیزی به طور قطعی مشخص نیست و جواب این سوال زمانی مشخص می شود که شرایط کشور مشخص شود. در چندین دوره شاهد افزایش موج کرونا بوده ایم و با قرمز شدن وضیعت کشور باعث تعطیلی بسیاری از صنوف و آموزشگاه ها و سایر مراکز شد. اما رعایت مردم و اجرای عکس العمل های بهداشتی از سوی دولت شرایط به حالت قبل بازگشت و مراکز بازگشایی شد اما چون شرایط کشور ناپایداره به طور قطعی نمی توان گفت که کنکور 1401 به تعویق خواهد افتاد یا نه.

تعویق کنکور 1401

تعویق کنکور سراسری سال 1399 یک استثنا در تاریخ کنکورهای سراسری است آن هم به دلیل این که کشور با شرایط بحرانی روبه رو شده بود که آن بحران ویروس کرونا است. سازمان سنجش و آموزش کشور بنا به دلیل پیش آمده چندین بار آزمون را به تعویق انداخت. اما با مخالفت های شدید دانش آموزان و والدین روبه رو شد و آزمون کنکور 99 تشکیل شد . اما نمی توان مطمئن گفت که چون کنکور 99 تشکیل نشد بخاطر شرایط امکان تشکیل نشدن کنکور 1401 هم هست چون شرایط 1399 کاملا تازه بود. از آنجایی که مسائل مربوط به رعایت پروتکل های بهداشتی روز به روز به شرایط ایده آل نزدیک می شود ، و محدودیت های صورت گرفته از سوی دولت بیشتر می شود ؛ این انتظار می رود که کنکور ۱۴۰۱ در زمان مقرر خود انجام بپذیرد.

بیشتر بخوانید!
دانشگاه فرهنگیان + شرایط پذیرش دانش جو

مشاور کنکور

با توجه به تلاش ها و برنامه ریزی های مناسب و مشاوران خبره کنکور آسان است ، شما دانش آموزان بی شک موفقیت را بدست می آورید.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×