Rate this post

ایده های ذهنی شما ارزشمند هستند (کنکور آسان است)

تعریف

تا به حال دقت کرده‌اید هنگام درس خواندن به‌یک‌باره چیزی را می‌فهمید یا این که راه‌حل خلاقانه‌ای هنگام حل تمرین به ذهنتان می‌آید؟ وقتی علامت سؤالی در ذهن به وجود می‌آید و چراهایی دارید و کلمه‌ی آهان که ناگهان از دهانتان بیرون می‌آید، یعنی در ذهن شما جرقه‌ای ایجاد شده است. ما اسم این نقاط را جرقه‌های ذهن گذاشتیم در علم روانشناسي به این نقاط اصطلاح نقطه عطف را می‌دهند)

کاربرد

جرقه‌هایی که گاه و بی گاه به ذهنتان سرک می‌کشند ارزشمند هستند و باید فوراً جایی یادداشت شوند چرا که این نقاط هستند که اگر در بازه‌های مطالعاتي آینده ادامه پیدا کنند باعث می‌شوند که شما به اصطلاح قلق يك درس را به دست آورید. اگر دقت بيشتري کنید می‌فهمید لازم نیست در ابتداي کار در همه فصول يك درس از این جرقه‌ها داشته باشید چرا که اگر قلق آن درس در 3-4 جرقه به دست بیاید در بقیه فصول نیز به کار گرفته می‌شود.

اما نقش این جرقه‌ها زمانی پررنگ می‌شود که شما آن‌ها را به صورت یک جزوه گردآوری کنید و تا انتهای سال مرتباً آن را تکمیل و به آن سر بزنید، آن وقت است که دیگر کسی در فهم مطالب یارای رقابت با شما را نخواهد داشت!

نحوه گردآوری

علاوه بر آن چه به ذهن خودتان می‌آید، نکته‌های ظریفی را که در تست‌ها و تمرین‌ها یا صفحات کتاب یا حتی نمونه سؤال و امتحان و گفته‌های معلم پنهان است یادداشت کنید. راه‌حل دیگر نشان‌دار کردن تست‌هاست اما ممکن است خطرناک باشد و در پایان به علت وسواس، حجم تست‌های نشان‌دار شده سر به فلک بکشد!

مشاوران کنکور آسان است

برای این که بتوانید ایده های ذهنی خود را در زمینه درس خواندن بهبود ببخشید می توانید همین الان با شماره های انتهای همین صفحه تماس بگیرید و از مشاوران کنکور آسان است کمک بگیرید و ایده های خود را با آن ها در میان بگذارید تا آن ها به بهبود ایده های درسی شما کمک کنند . هم چنین شما می توانید از این طریق راه های بهتری برای درس خواندن پیدا کنید و با عملی کردن این راه ها در درس خواندن موفق شوید

شاید مطالب زیر هم به دردتان بخورد

 

جهت دریافت مشاوره شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه {مشاوره } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنیدو از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها،اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید.

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی مخصوص

پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت کنکور ۹۵ مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *