اهمیت دروس عمومی در کنکور

اهمیت دروس عمومی در کنکور 1400

هرچه به روز کنکور نزدیک تر میشویم داوطلبان تلاش خود را برای دروس اختصاصی بیشتر نموده و یادشان میرود که دروس عمومی نیز در کنکور اهمیت دارد…

در ادامه با ما همراه باشید تا از اهمیت دروس عمومی در کنکور باخبر شوید…

داوطلبان عزیز دروس عمومی در کنکور را دروس رتبه ساز می نامند. از اهمیت دروس عمومی در کنکور غافل نشوید.

اهمیت دروس عمومی در کنکور

دروس عمومی را طوری مطالعه کنید که زمانی طراح سوالات، سوالات را تغییر داد سردرگم نشوید طراح سوال قصد منحرف کردن ذهن شما به موضوع اصلی را دارد زیرا درس های عمومی شاخ های زیادی به همراه دارد. دروس عمومی رتبه ساز هستند و باید مفهوم آن را متوجه شد طوطی وار خواندن دروس عمومی به یادگیری شما کمک نمی کند. بلکه باید آن ها را به حافظه بلند مدت سپرد.

نکته ای که داوطلبان سوال دارند این است که چه موقع دروس عمومی را بخوانند و جای دروس عمومی در برنامه هایشان کجاست؟؟!!

این سوال بسیار مهم است زیرا نقش دروس عمومی از اهمیت بالایی در نتیجه کنکورتان برخوردار است.

با نگاهی به گذشته متوجه میشوید که چقدر اهمیت دروس عمومی در نتایج های کنکور های داوطلبین تاثیر داشته است.

عده ای از داوطلبان برای کنکور دروس عمومی خود را برای بعد از تعطیلات عید میگذارند که تا در دو سه ماه دروس عمومی را مطالعه کنند، این عمل بسیار اشتباه است. نظریه هایی است که میگویند دروس عمومی راحت است و برای این که فراموش نشود در آخر نزدیک به کنکور آن ها را مطالعه کنیم نظریه اشتباه است با این که درس ها را در آخر بخوانید ممکن است همه آن ها را فراموش کنید زیرا دروس عمومی از حجم بالایی برخوردار است. دروس عمومی نیز مانند دروس اختصاصی هر فرد نیاز زمان بیشتری دارد. اگر شما نیز میخواهید در کنکور نتیجه بهتری و موفقیت عالی بدست بیاورید به دروس عمومی در کنکور اهمیت، دقت و توجه زیادتری بدهید.

بیشتر بخوانید!
انگیزه ی درس خواندن ندارم چه کنم؟

در دوران جمع بندی که بعد از عید انجام میشود روزانه یک دفترچه عمومی از 5 دروس را پاسخ دهید.

در درس های عمومی بهتر است موضوعی آن ها را بخوانیم نه درس به درس  مثلا درس های ادبیات و زبان و عربی می توانید لغات آخره صفحات را و لغات مهم همراه با معنی جداگانه نوشته و در زمان های مرده مانند در راه داخل ماشین مسیر های رفت و برگشت کلاس ها و… بخوانید.

زبان انگلیسی و عربی فرار است سعی کنید هر روز ساعاتی را به آن ها اختصاص دهید. و این درس ها را اگر تعداد هرچه بیشتر لغات به همراه معنی بلد باشیم حتی اگر به ما جمله ای بدهند به راحتی میتوانیم آن را ترجمه کنیم. تعداد کلمات بیشتر مساوی است با سرعت عمل در ترجمه کردن جمله ها این کار را در زمان های مرده انجام داده و هرروز آن را تکرار کنید تا فراموش نشود.

تنها راه موثر جهت رسیدن به هدف و ترجمه متن ها زدن تست ها زیاد میباشد در هفته 5تا6 تا متن راترجمه کنید.

داوطلبان عزیز! هیچ چیز غیر ممکن و سخت نیست برای نتیجه های بهتر باید تلاش کرد و و اهمیت دروس عمومی درکنکور را نباید فراموش کرد و جدی بگیرید روزانه 3 ساعت خود را به دروس عمومی اختصاص دهید تا فراموش نکنید و با توکل به خداوند منان منتظر نتایج فوق العاده باشید.

حال که از اهمیت دروس عمومی در کنکور آگاه شدید با تمرکز و تسلط از رقبای خود جلو بزنید و ضعف های خود را به نقاط قوت تبدیل کنیم. پیشنهاد میشود بعد از مطالعه دروس عمومی یک تست انجام دهید تا سریع تر اشکالات خود را متوجه شده و آن ها را رفع کنید. امیدوارم از مقاله من بهره کامل را برده باشید.

بیشتر بخوانید!
برنامه ریزیم چطوری باشه تا تفریح و استراحت هم داشته باشم

برای اطلاعات بیشتر با مشاوران خبره موسسه کنکور آسان است ، با ما همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس
×

پشتیبانی 24 ساعته

×