افزایش تمرکز مطالعه با روش های طلایی

افزایش تمرکز مطالعه با روش های طلایی

افزایش تمرکز مطالعه با روش های طلایی

افزایش تمرکز مطالعه با روش های طلایی

 

۱- هشدار به خود (حواست را جمع کن): 🙂🙂

شیوه بسیار ساده ولی درعین حال بسیار کاربردی. وقتی که حواستان پرت می شود و افکار مزاحم به سراغتان می آید مانند یک کلید هشدار عمل کنید و مرتب به خودتان هشدار دهید که “حواست را جمع کن” .

مطلب پیشنهادی :نقش استراحت در مطالعه

۲- مقاومت در برابر حواس پرتی: 👊👊👊👊

از قبل با خود وعده کنید که اگر سر وصدایی آمد و کسی رفت و آمدی کرد ، من حواسم را پرت نمیکنم. در حین مطالعه به وعده ی خود پای بند و نسبت به افکار مزاحم بی تفاوت باشید.

 

۳- رها شدن از افکار منفی نوشتن و اختصاص دادن زمان معین به آنها: ⏱⏱⏱⏱

اگر افکار مزاحم دست از سر شما بر نداشت آن را روی کاغذ بنویسید و از این طریق هیجانات منفی ناشی از آن فکر را کم کنید. همچنین در طول روز زمان ویژه ای را به فکر کردن و پرداختن درباره ی مسائلی که به ذهن شما وارد شده و حواستان را پرت میکند اختصاص دهید.

۴- علامت زدن برای افکار مزاحم: 📉📉

کارت های کوچکی درست کنید و آن ها را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. هر بار که حواستان پرت شد ، یک خط در قسمت مخصوص بکشید و برای هر روز یک کارت را برای خود تهیه کنید . به مرور متوجه خواهید شد که تعداد خط ها روز به روز کاهش میابد و این واقعا جالب است.

افزایش تمرکز مطالعه با روش های طلایی

۵- یادداشت برداری هنگام مطالعه:✍️✍️

در هنگام درس خواندن از قلم و نوشتن استفاده کنید حتی به صورت چک نویسگونه. نوشتن، حافظه حرکتی شما را فعال میکند و تمام توجهتان به درس متوجه می شود و تمرکزتان افزایش می یابد.

مطلب پیشنهادی : خرید دی وی دی های کنکور آسان است { اوج یادگیری }

۶- در نظر گرفتن زمان های استراحت کوتاه برای خود: 😇😇

بی وقفه خوانی چند ساعته باعث کاهش شدید یادگیری ذهن می شود . بنابراین بین هر ۴۵ دقیقه مطالعه مداوم، ۱5 دقیقه استراحت کنید و سپس با انرژی و تمرکز بیشتری به درس خواندنتان ادامه دهید. این استراحت میتواند چند دقیقه قدم زدن ، پیاده روی ، خوردن میوه و حتی گوش کردن موسیقی باشد.

 

۷- انتخاب زمان های مناسب و پربازده را برای مطالعه : 🙇🙇🙇

به طور طبیعی هر انسانی متوجه میشود که در چه زمانی از روز انرژی اش بالا و در چه زمانی پایین تر است. سعی کنید مباحثی را که یادگیری آنها مشکل تر و برایتان سخت تر است و انرژی بیشتری میخواهد، در ساعاتی که انرژی شما در سطح بالایی است مطالعه کنید.

مطلب پیشنهادی : طرح هدف ویژه کنکور ۹۹

۸- عوض کردن بهتر است: 📕📗📘

برای افزایش تمرکز و حواس در هنگام مطالعه ، هر ۲ ساعت را به مطالعه ی یک درس اختصاص دهید و پس از آن سراغ درس بعدی بروید. مثلا بعد از درس محاسباتی سراغ درس های خواندنی بروید ، و بر عکس. همین کار موجب استراحت متناوب نیمکره های چپ و راست مغز میشود.

افزایش تمرکز در مطالعه

۹– استفاده از تخته: 📜📜

در هنگام مطالعه مانند یک معلم و به کمک یک تخته مطالب را برای خودتان تشریح کنید، مطالعه شما مانند زمانی که به شخص دیگری تدریس میکنید ،عمق خوبی پیدا می کند و پایداری آن در حافظه شما بیشتر خواهد بود.

افزایش تمرکز مطالعه با روش های طلایی

۱۰- تمرین همراه تنبیه: 😭😭

درد میتواند بطور موثری فکر را تحت تاثیر قرار دهد. میتوانید یک عمل تقریبا تنبیهی که با کمی درد همراه باشد مانند این که ، کش پلاستیکی به دور مچ دستتان ببندید و هنگام مطالعه ، هر وقت حواستان پرت شد ، کش را بلند کرده و به مچ خوتان بزنید و یا ناخن خود را روی نیمکت فشار دهید. این عمل در تمرکز شما و رهایی از افکار مزاحم بسیار موثر خواهد بود.

 

مطلب پیشنهادی :محیط مطالعه

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات کنکور آسان است با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه { مثلثات  پایه دوازدهم استاد مسعودی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنیدو از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها،اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید.

برای دریافت مقالات و محصولات تخصصی مخصوص

پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم به سایت کنکور ۹۵ مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس